Metināšana

Industriālajā vidē klientu prasības attiecībā uz materiāliem un tehnoloģijām ir ārkārtīgi daudzveidīgas. Pateicoties savām īpašībām, metāls un tā savienojumi ne vien spēj apmierināt atsevišķu industriālu sistēmu posmu prasības, bet dažviet arī nodrošina ekonomiski izdevīgāku alternatīvu. Projektu laikā mūsu metinātāji pielieto TIG un MIG/MAG metināšanas tehnoloģijas.

TIG METINĀŠANA

Lokmetināšanas ar volframa elektrodu inertās gāzes vidē (TIG) lielākā priekšrocība ir augsta precizitāte un zema procesa temperatūra, kas ļauj sametināt gan ļoti plānus materiālus, gan nelielas komponentes. TIG ir nepārspējams projektos, kur ir svarīgs estētikas aspekts – ar to ir iespējams panākt tīras un smalkas šuves.

Salīdzinot ar citām metināšanas tehnikām, TIG sniedz iespēju sametināt visvairāk metālu un to sakausējumu. TIG var tikt izmantots tērauda, nerūsējoša tērauda, Cro-Mo tērauda (sakausējumā pievienots hroms un molibdēns), alumīnija, niķeļa sakausējuma, magnēzija, vara, misiņa, bronzas un pat zelta metināšanai. Papildus materiālu daudzveidībai, TIG metināšanu var veikt dažādās pozīcijās (uz plaknes, horizontāli, vertikāli un virs galvas), kas nodrošina ļoti plašu TIG pielietojuma spektru – no ūdens transportēšanas cauruļu metināšanas pārtikas rūpniecībā līdz pat māksliniecisku skulptūru metināšanai, t. sk. velosipēdu rāmju, automobiļu detaļu, zāles pļāvēju, durvju rokturu u.c. priekšmetu metināšanai.

No visiem elektriskā loka metināšanas procesiem, TIG metināšana ir laikietilpīgākais process, kura izpildei ir nepieciešams metinātāja augstākais kvalifikācijas un iemaņu līmenis.

MIG/MAG METINĀŠANA

Lokmetināšanas ar mehanizēto iekārtu inertās gāzes vidē (MIG) un aktīvās gāzes vidē (MAG) priekšrocība ir ātrums un universāls pielietojums. Ar tiem ir iespējams veidot garas šuves un izmantot plaša spektra metālu un to sakausējumu metināšanā. Ņemot vērā, ka gāze aizsargā metināšanas loku procesa laikā, šie metināšanas veidi ļauj radīt tīras šuves ar minimālu šļakstu daudzumu. MIG/MAG metināšanas veidi tiek plaši izmantoti rūpniecībā un ražošanas uzņēmumos (piem., automobiļu ražošanā).

Salīdzinot ar TIG, MIG/MAG nevar tikt izmantots darbos, kuri ir jāveic vertikālā pozīcijā un/vai virs galvas.